Bernardo a Vincenzo zavítali do Bratislavy

Zobákorožce bielochvosté (Rhyticeros Undulatus), bratia Bernardo a Vincenzo, sa rozhodli navštíviť hlavné mesto Slovenska spolu so svojím kamarátom Zobákorožcom papuánskym (Rhyticeros Plicatus) , Viktorom.

Vincenzo, Zobákorožec bielochvostý
Viktor, Zobákorožec papuánsky

Čo ich priviedlo do Bratislavy?

Naši bratia si plne uvedomujú, akí sú jedineční a do Bratislavy sa vybrali najmä preto, aby mohli všetkým ukázať, akí sú to veľkí fešáci. No a, keďže v hlavnom meste Slovenska nikdy predtým neboli, zobrali so sebou aj Viktora, ktorý to tu už dobre pozná. Všetci traja sa na vás tešia v obchodnom centre VIVO! v Bratislave, každý deň v čase od 10:00 – 21:00 hod.

Prečo sú všetci traja tak jedineční?

Bernardo a Vincenzo sú jediné dva Zobákorožce bielochvosté na celom Slovenku. Navyše sa jedná o jeden z najväčších druhov zobákorožcov na svete. V dospelosti totiž budú merať až 1 meter a vážiť úctyhodných 2,7 kg!

Aj Zobákorožec papuánsky Viktor je na Slovensku jediný svojho druhu. Na rozdiel od jeho ,,malých“ kamarátov, sa však už hrdo pýši svojím rohom nad zobákom. Zaujímavosťou je, že miluje, keď ho niekto po tom rohu škrabká 🙂

Bernardovi a Vincenzovi rohy nad zobákmi ešte len narastú

Čo všetko môžete s touto unikátnou trojicou zažiť?

Všetkých troch si môžete pohladkať, odfotiť sa s nimi a aj nakŕmiť ich. Ak je vám zima, stačí si ich zobrať na ruku a oni vás zohrejú. Majú totiž vždy veľmi teplé nôžky.

A kŕmenie nebude jednostranné! Bernardo a Vincenzo síce pahltne nahádžu všetko jedlo rovno do seba, no Viktor sa o jedlo podelí a také hrozno alebo iné ovocie vám vloží priamo do úst 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Trendy

Populárne články

Copyright @2021 Arakovo. Všetky práva vyhradené.