Od svojho otvorenia privítalo u seba Arakovo mnohé známe tváre.

 Športovcov, spevákov, hercov, moderátorov, ba dokonca aj politikov. 

Pozrite si, aké boli ich reakcie: 

Previous slide
Next slide

„Tento dotyk s prírodou, absolútne plnohodnotný, je niečo fantastické. Jednoducho, toto som si nikdy nemyslel, že tak blízko budem pri takých krásnych vtákoch, akých mám práve teraz pri sebe. A doporučujem to naozaj hocikomu. Malým, veľkým. Aj keď vás občas trošičku so zobákom takto pokmása, alebo týmito pazúrikmi poškrabká, nie je to nič strašné. Je to veľmi príjemné. Oni to veľmi ľúbia, keď ich ľudia dokonca aj trošku pohladkajú a sú na nich dobrí. Cítia to. Sú to veľmi múdre tvory. A veľmi ďakujem všetkým, ktorí  týchto krásnych papagájov a zobákorožcov a všetko čo tu máme, priniesli so sebou, pretože veľa možností takého blízkeho kontaktu s touto exotickou prírodou nemáme. Je to veľmi fajn. Omnoho krajší deň vďaka tomuto dnešnému vtáčiemu stretnutiu.“

– Michal Hudák, moderátor

„Musím povedať, že to je úžasný zážitok, mať na sebe takto
exotického vtáčika. To je neuveriteľné, krásne. Krásne farby. Nie je to len o tom,
že tak človek ide okolo a vidí toho vtáčika, toho papagája cez klietku. Je
to krásne, mať ho takto priamo na sebe a počuť ten jeho zvuk vlastne priamo
do ucha. Akože rozhodne odporúčam každému, nech toto zažije.“

– Zuzana Smatanová, speváčka

Previous slide
Next slide

Čo poviete na zážitok s arami v Arakove?

Paráda. Paráda. Fakt som sa tu cítil perfektne. Troška sa  mi zahryzli do ucha, ale úplne v pohode. Sú krotké, milé a je to — zážitok pre nás všetkých.

A ktorý sa vám najviac páči? Papagáj.

Všetky. Piroška, to ten je maďarskej národnosti jak ja, takže v pohode. Fakt je to, je to také zblíženie. Také troška iné.

Stretli ste sa niekedy s tým, že ste mohli papagáje takto hladkať, alebo mať takýto kontakt s nimi?

V nejakých destináciách zvyknú, že strčia vám papagája, dajú vám na ruku, odfotia vás, ale to nie je to isté. Byť s nimi trošku viac a nakŕmiť ich a hrať sa s nimi a hladkať ich, je to úplne iné. Nie jak keď niekto chytí papagája a strčí vám ho do ruky alebo dá odfotiť. Toto je iné, že to môžem hladkať, že tu môžem byť s nimi a aspoň na chvíľu sme kamaráti.

A čo poviete, je to aj pre deti vhodné? Toto, že to je zážitok.

Tak moje deti si to užili vari. Aj najmenší, aj Kristiánko, ten si hneď povedal, ktorého chceme brať, ktorého chceme domov a teší sa. Takže aj nabudúce.

Takže odporučili by ste aj známym, aj neznámym nech zažijú takéto niečo s papagájmi?

Treba to vyskúšať. My sme sa tu cítili fantasticky a všetci sme sa zabávali.

– Tomi KID Kovács, boxer

Aký bol váš taký prvý prvý dojem z tohto kontaktu s arami?

Samozrejme rešpekt. Rešpekt. Pretože predsa len, sú to trochu väčšie vtáky ako andulky. Takže trošku má človek rešpekt. Sú veľmi zvedaví, čo som nečakala, že mi hneď pôjdu po prsteňoch a po náušniciach… ale aha, tak už aj nechty sa páčia tejto fešande bielej, ktorá sa mi hodí k šatám [Terezka]. Ale bolo to naozaj veľmi príjemné a je to také obdivuhodné, vidieť takéto živé obrovské tvory.

Báli ste sa?

 Nie. Asi by som sa bála ešte väčších zvierat, ale nejaký strach, nie. A hlavne, videla som, že pred nami tu boli ľudia aj s malými detičkami a je to úplne bezpečné.

 

– Kvetka Hortváthová, televízna moderátorka

 

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

„Na tomto zážitku s arami ma najviac oslovilo, alebo čo ma prekvapilo, bol ten kontakt s tými vtákmi a s tou prírodou z ďalekých krajín, s tou exotickou prírodou. A toto je niečo neskutočné, pretože zažiť to, čo príroda vytvorí, takýmto spôsobom, že sa na to pozriete a viete, že to je úžasné niečo, krásne, nádherné. Takže, rád mám, ja mám rád takéto veci. Je vidieť, že sú veľmi mierumilovné a detičky budú mať určite z toho radosť a doporučujem každému jednému, aby si užil tento zážitok  a toto stretnutie s touto exotickou krajinou.“

– Paľo Drapák, spevák

„Úžasné miesto. Ja teda som papagáj lover, ja milujem
papagáje. A strašne sa mi páčilo, akí sú priateľskí, ako sa ničoho neboja,
ako sa dá s nimi pekne pohrať. Dokonca aj môj malý dvojročný vnúčik si to
tu perfekte užil, takže dobre. Páči sa mi. Ďakujem.“

– Zuzana Vačková, herečka

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

„Samozrejme by som to odporučil  všetkým, všetkým ľuďom s rodinami alebo s malými deťmi, ktorí chcú stráviť príjemný čas, či už počas nakupovania v nákupnom centre, alebo tu prísť priamo a vidieť exotické vtáky, ktoré vo voľnej prírode sa nedajú vidieť, hlavne u nás. A samozrejme si nájsť možno nových priateľov, ako ja som si našiel Zafíru a vyzerá to tak, že s ňou odchádzam aj domov. Ale takisto aj ostatné vtáky sú veľmi priateľské, nikomu neublížia, čiže je to tu veľmi dobré. „

– Samuel Takáč, hokejista

Sledujte aj našu rubriku STARAKOVO na YouTube!

📞 Mobil

0917 535 297

📧 Email

arakovo.zoo@gmail.com

Copyright @2021 Arakovo. Všetky práva vyhradené.