5 tipov, ako si návštevu Arakova užiť naplno

V kontaktnej zoo Arakovo sa môžete naraz stretnúť s vyše šesťdesiatimi exotickými vtákmi zo všetkých kútov sveta. Pripravili sme si preto pre vás 5 tipov, ako si návštevu u nás užiť naplno.

U nás nuda nehrozí 🙂

#1     Obyčajné tričko, kľudne aj staré – s dlhým rukávom

Naše ary, ale aj niektorí kakadu, sú svojskí módni návrhári. Preto sa vám určite pokúsia zobrať z oblečenia všetky flitre, gombíky, zipsy, volániky a všetko, čo upúta ich pozornosť. Odporúčame preto radšej úplne obyčajné tričko s dlhým rukávom, pokojne aj staré… môže sa totiž stať, že si nejaký papagáj nestihne z vášho pleca odbehnúť na toaletu. Takýchto nehôd sa však nebojte, nie sú časté a keď sa tak stane, dajú sa ľahko vyprať.

Terezke sa zapáčila stužka z kroja

#2     Všetky čačky-hračky dole!

Papagáje sú prirodzene veľmi zvedavé a čokoľvek lesklé, či trblietavé si chcú hneď privlastniť. Preto treba všetky šperky – náušnice, prstene, náhrdelníky, náramky, hodinky a iné doplnky ako aj šiltovky a klobúky – nechať doma, alebo zložiť pred vstupom do Arakova.

#3     Počúvajte pozorne ošetrovateľov a nebojte sa pýtať

Naši ošetrovatelia poznajú všetky papagáje od malička. Každý papagáj je iný a nie každému sa páči to isté. Zatiaľ čo jeden sa nechá hladiť pol dňa, druhý najradšej len sedí na pleci. Aby vám ani jeden z nich neuštedril kusanec za niečo, čo ste mu urobili a nepáčilo sa mu to, treba pozorne počúvať náš personál. Ten vám ochotne a rád porozpráva o každom jednom papagájovi a zodpovie všetky vaše otázky.

Niektoré papagáje vám radi aj pusinku dajú 😀

#4     Strach nechajte doma

Rešpekt je na mieste, ale strach môžete pokojne nechať doma. Naše papagáje, aj tie s najväčšími zobákmi, sú krotké, pokojné, zvyknuté na ľudskú prítomnosť a kontakt s ľuďmi milujú. Nemajú nijaké agresívne sklony, ani sa nepokúšajú hrýzť naschvál. Pokiaľ sa budete riadiť pokynmi ošetrovateľov, od našich operencov vám nič nehrozí.

Najmenší sú niekedy odvážnejší ako dospelí 😉

#5     Pripravte si telefón

Pred návštevou Arakova určite myslite aj na svoj telefón. Majte ho nabitý, vyčistite si predný aj zadný fotoaparát a skontrolujte si úložný priestor. Od nás si totiž okrem nezabudnuteľného zážitku odnesiete domov aj poriadnu hromadu fotiek a videí 😀

Mobil treba mať ready, lebo jedna fotka nestačí 😀

Jedna odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Trendy

Populárne články

Copyright @2021 Arakovo. Všetky práva vyhradené.