Zelenokrídla letka

Kukuk! Ahoj! Ja som Lora!

S mojou kamoškou araraunou Dory sa prebiehame, ktorá toho narozpráva najviac. A dovolím si tvrdiť, že stav je nerozhodný. Ona síce vie viac slov, no ja viem zase napodobniť viac zvukov. Napríklad: Rrrrrrrrrrrr!, Hmmm? a tiež ľudský smiech. Keď za mnou prídete, slušne pozdravím – Ahoj! a keď sa na mňa nepozeráte, zakričím na vás – Kukuk!

Keď zrovna nemám náladu rozprávať no vy by ste ma chceli počuť, stačí mi ukázať banán, sušený či čerstvý. Za ten totiž urobím čokoľvek 😀 .

Ahoj! Tu Piroška!

Som najlepšia kamoška Lory. Jedna na druhú dávame vždy pozor a Lora ma toho už veľa naučila. Hlavne vďaka nej sa viem slušne pozdraviť – Ahoj! a povedať aj Kukuk!

Som šikovná akrobatka a rada visím dole hlavou zo stromu ako netopier. Je to sranda!

A moja ľudská mama hovorí, že som tak trochu kamikadze vtáčik, lebo keď niečo zbadám, hádžem sa strmhlav za dobrodružstvom… no čo mám robiť? Milujem dobrodružstvá a keď vidím čosi, čo je pre mňa zaujímavé, hneď som tam 🙂 .

Pekný deň prajem, ja som Rómeo

… a čoskoro vám o sebe niečo poviem 🙂

Dobrý deň! Volám sa Claudia

… a čoskoro vám o sebe niečo poviem 🙂

Čaute! Som Oscar

 a všetok svoj čas trávim so svojím bratom Donaldom. Sme nerozlučná dvojka. Spolu sa hráme, spolu vykrikujeme na ľudí „Ahoj! Kukuk! I love you!“ a kde je on, tam som vždy aj ja.
Vždy večer sa spolu posadíme na najvyšší konár a ako správni bratia si navzájom čistíme pierka.
Obaja, okrem hrania sa spolu, milujeme aj dobré jedlo a občas, keď si všimneme, že iným papagájom dávate dáku dobrotu, ale nám dvom nie, prídeme sa ponúknuť bez pozvania 😀 .

Ahojky! Ja sa volám Donald

a spoznáte ma podľa toho, že mám trošku krivý zobáčik. Myslím si však, že aj napriek tomu som veľký fešák a moji ľudskí kamaráti hovoria, že mám dobré srdce a lásky v ňom na rozdávanie.

Aj preto som sa asi ako prvý naučil povedať: „I love you!“ a hneď som to naučil hovoriť aj môjho brata Oscara, keďže som mu stále dookola opakoval, že ho ľúbim. Mám ho veľmi rád a spolu sme veselá a hravá dvojka. Stále čosi vyvádzame 😀 .

Zdravím, ja som Jonatán

a som veľmi milý a pokojný papagáj. Milujem hladkanie a hlavne škrabkanie za hlavičkou. Rád sa túlim a tiež sa mi páči, keď mi niekto dá pusu na zobák, alebo na čelo.
Jedlom nikdy nepohrdnem a pokiaľ mi budete dávať, dovtedy si budem brať 😀 .
Mám ešte brata Jonáša, s ktorým vždy niečo vymýšľame a skvelú sestru Kláru, ktorá sa o nás oboch vzorne stará a čistí nám pierka.
Rozprávať sa ešte len učím, ale keď mi dáte ešte chvíľku, už čoskoro sa vám všetkým pekne pozdravím: Ahoj!

Prajem pekný deň, volám sa Jonáš

a som jeden z partie „Zelenokrídlych trojčiat“. Tak prezývajú mňa a mojich súrodencov, Jonatána a Kláru. Od Jonatána som oveľa zvedavejší a hovoria, že aj nezbednejší.
Nie som až taký mojkáč ako môj brat a sestra, ale mám rád, keď ma niekto poškrabká za hlavičkou.
Neznesiem pohľad na mrhanie jedlom, a tak vždy, keď si všimnem, že niekomu padol na zem kúsok orieška, alebo iného jedla, hneď zleziem dole zo stromu, aby som to pozbieral.

Ahojte! Ja som Klára.

S Jonatánom a Jonášom sme síce rovnako starí, ale ja som musela dospieť rýchlejšie, aby som na tých dvoch dávala pozor. Predsa len, sú to chalani. Kto vie, čo všetko by vyviedli, ak by som na nich nedozerala.
Nepopieram, že som veľký maznák a milujem škrabkanie a hladkanie 🙂 .
A keď si niekto vypýta odo mňa pusu, neprestanem ho pusinkovať, až pokým dotyčný neodíde.
Mám veľmi rada vlašské oriešky a občas sa pridám k Jonášovi a pomáham mu „zachraňovať“ zvyšky zo zeme 😀 .
Copyright @2021 Arakovo. Všetky práva vyhradené.