Team Hyacinth

Dobrý deň! Ja som Hugo

a som vodca všetkých ár. Ja som tu šéf. Prezývaný tiež aj Hugo Boss.

Pochádzam z Francúzska a aj keď už vážim okolo 1,4 kg, ešte trochu narastiem. No už teraz som zo všetkých papagájov najväčší!

Milujem hladkanie a škrabkanie za hlavou a keď mám náladu na maznanie, prevalím sa na chrbát a nechám sa hladkať aj po brušku a pod krídlami.

Zdravím! Volám sa Hektor

a som veľký zvedavec. Rád hneď všetko nové preskúmam.  No zároveň som aj veľmi opatrný… niektorý dokonca hovoria, že som taký zvedavý posero, ale to si ja o sebe nemyslím 😀 .

Na tomto svete milujem tri veci – moju Dory, sušené banány a hladkanie.

Som veľmi spoločenský tip a rád sa držím v mojom kŕdli.

Ahojte! Ja som Amanda

 a presne viem, kto som. Som najväčšia lietajúca ara na svete. Preto som sebavedomá, nebojácna, silná a ťažšia ako ostatní moji kamaráti.
Som hltač orechov, zjedla by som ich aj za vagón, tak veľmi ich milujem. Ani zatvorené dvere nie sú pre mňa prekážkou, ktorá by mi zabránila sa k nim dostať 😀 .
Napriek svojej sile si vás viem získať svojimi nádhernými očami. Túžim po tom, aby ste ma škrabkali po hlave a hladkali po chrbátiku, len ma držte pevne na ruke.

Dobrý, tu Penelope,

nežnejšia sestra Amandy. Som trochu väčší mojko ako moja sestra, s ktorou sme ako dvojičky. Sme totiž stále spolu.
Spolu papáme, lozíme po stromoch a hráme sa presne tak, ako malé deti. Orechy mám najradšej, ale zrnom nepohrdnem. Milujem škrabkanie po hlavičke a môžete si ma pritúliť a hladkať po chrbte.
Ak to uvidí moja sestra Amanda, bude žiarliť, tak rátajte s tým, že určite priletí a bude si vyžadovať vašu pozornosť 🙂 .
My sme totiž s mojou sestrou Amandou nerozlučné.

Ahoj! Volám sa Blue,

 presne ako ara z rozprávky Rio. 
Som najmenší, najnežnejší, naj maznák z pomedzi ár hyacintových.
Škrabkanie po hlavičke a pod krídlami zbožňujem. Priviniem sa k vám ako bábätko a nechám sa hladkať po chrbátiku. Ak máte dosť času, tak sa s vami poprechádzam a budem sedieť na pleci, koľko vydržíte.  Zatiaľ papám len kašu ako miminko, lebo som mladý, ale snažím sa jesť aj oriešky. Pohrám sa síce len so škrupinou, ale keďže som priateľský, tak oriešok nechám zjesť svojim kamarátom 😀 .
Copyright @2021 Arakovo. Všetky práva vyhradené.