Kakadu Gang

Ahojte kamoši! Ja som Terezka.

Som krásna mladá dáma, ktorá má svoju hrdosť a miluje keď ma niekto hladká. Každého, koho uvidím, vždy pekne pozdravím. Rada sedávam ľuďom na pleci a fotím sa s nimi.

Ak by ste ma nevedeli nájsť, riaďte sa sluchom a ten vás dovedie k najhlučnejšiemu kakadu, mojej životnej láske Sammimu. S ním totiž trávim väčšinu svojho času.
Dobre však vychádzam aj s ostatnými, dokonca aj s arami.

Kukuk! Ja som Rico

… a čoskoro vám o sebe niečo poviem 🙂

Čauko! Tu Trevor

… a čoskoro vám o sebe niečo poviem 🙂

Čaute! Ja som Matýsek

a hoci sa zdá, že som veľmi veľký, v skutočnosti som ľahký a unesú ma aj menšie detičky. Ja mám totiž len veľmi veľa peria, ktoré vytvára dojem, že som väčší. Keď sa usadím, že idem spať, vyzerám ako taká snehová guľa 😀

Som kľudný kakadu a najradšej mám, keď si ma niekto vezme na ruku a pritúli si ma. Ja si položím hlavičku na jeho hruď, zobáčikom sa prichytím o jeho tričko, nechám sa škrabkať a hladkať. Tiež mám rád, keď sa mi niekto hrá s mojím chocholčekom a ja si vtedy začnem od radosti mrmlať.

Ahojte všetci! Ja som Berunka

a som Matýskova mladšia sestra. Som veľmi populárna medzi deťmi, lebo som ľahučká a veľmi pokojná. 
Nechám sa hladkať aj celý deň a tiež sa rada fotím.
Nevymýšľam ako niektorí moji operení kolegovia a len pokojne sedkám na ruke, alebo na pleci.
Od ostatných ma môžete jednoducho rozlíšiť, lebo mám na chrbte zopár sivých pierok 🙂

 

Ahojky! Volám sa Sammi

a som už dospelý pán. Mám už 21 rokov a rád sa rozhodujem sám za seba. Napríklad neznášam, keď ma idú sprchovať. Ja som už veľký a okúpem sa sám, kde a kedy budem chcieť.
Nemám rád, keď moji ostatní kamaráti kričia a škriekajú. Keď sú už hluční nad prípustnú mieru, zvriesknem a všetci ostanú ticho. Aj preto mi hovoria Veľký šéf.
Som však aj veľký showman a veľmi rád spievam a tancujem. Hlavne večer. Moja obľúbená pieseň je „La la la“, ktorú som sám osobne zložil 😀
Viem aj rozprávať. Keď chcem, aby si ma ľudia všimli, volám: „Haló!“ A tiež viem aj pekne pozdraviť a povedať „Ahoj.“

Ahojte! Ja som Sniežik

Najmenší, najrýchlejší a všadeprítomný kakadu žltochocholatý. To som ja. 
Moje škriekanie je prenikajúce, ale má svoj dôvod. Vyžadujem si vašu pozornosť, pretože sa veľmi rád nechám škrabkať a hladkať po hlavičke a chrbátiku. 
Z vašej dlane si zoberiem akúkoľvek dobrotu, ktorú mi ponúknete, ale oriešky mám najradšej. Na vašej ruke však dlho nebudem, pretože som naozaj vrtký a neobsedím dlho nikde. 
Len ma skúste chytiť!

Čaute! Ja som Charlie

… čoskoro vám o sebe niečo poviem 🙂

Ahoooj! Ja sa volám Ferko

a hovoria mi Malý dinosaurus, lebo vraj vydávam zvuky podobné Velociraptorom z Jurského parku. Či je to pravda, neviem, lebo som ten film nikdy nevidel. Ale ja tie zvuky vydávam preto, aby som si získal pozornosť.

Som ešte maličký a nie vždy sa mi dostane toľko pozornosti, koľko by som si predstavoval. A tak som sa takto vynašiel. Možno si ma najprv nevšimnete, no určite ma hneď začujete 😀

A keď už si ma aj všimnete, prosím, neváhajte a vezmite si ma k sebe, ja vám vyleziem na hlavu a postarám sa, aby vaše fotky boli o niečo zaujímavejšie 😀

Zdravím, ja som Zafíra

a som veľmi citlivá duša. Najradšej mám pokoj, keď si sadnem k vám na plece a sedím tam a môžem spať. Milujem škrabkanie po krku a keď sa mi niekto hrá s chocholom. Keď ma takto poškrabkáte po hlavičke, zaspím vám na pleci a dokážem tam prespať aj hodinu v kuse.

Mám veľmi rada deti a oni zase majú radi mňa, lebo som ľahučká.

Čauky! Volám sa Ruben.

Som Zafírin  a Jasminkin kamarát, no ešte stále si tak nejak hľadáme k sebe cestu. Už som sa od nich naučil, že je naozaj výborné, keď ma niekto škrabká po hlavičke a teraz sa snažím prísť na to, ako sa dá niekomu sedieť aj hodinu na pleci…

Milujem vlašské orechy a keď mi ponúknete, nikdy neodmietnem 😀

Pekný deň prajem, volám sa Jasminka.

Som tiché vtáča a keď práve nie som na úteku pred zobákorožcami alebo tukanmi, podriemkavam na svojom bidielku. Rada sedávam ľuďom na pleci a fotím sa s nimi. Veľkú radosť mi urobia aj vlašské oriešky, slnečnicové semienka či hladkanie po hlavičke.

Príležitostne rozoberám na triesky operadlá na drevených lavičkách, ktoré mame v Bojniciach 😀

Príďte si so mnou urobiť fotku 🙂

Copyright @2021 Arakovo. Všetky práva vyhradené.